RTVS a ludialudom.sk spúšťajú charitatívny projekt Rádio Slovensko Slovensku

RTVS a ludialudom.sk spúšťajú charitatívny projekt Rádio Slovensko Slovensku Foto: RTVS

Rádio Slovensko od pondelka 7. augusta do 25. augusta už tretíkrát odštartuje v spolupráci s ludialudom.sk charitatívny projekt Rádio Slovensko Slovensku. Redaktorka a moderátorka Rádia Slovensko Marianna Kovácsová prejde počas leta na bicykli naprieč Slovenskom a počas svojej cesty priblíži opäť osudy ľudí a občianskych združení, ktoré sú združené v projekte ludialudom.sk.

 

Prostredníctvom Rádia Slovensko sa poslucháči budú môcť zoznámiť s osobami i občianskymi združeniami, ktoré sú v tomto neľahkom období odkázané na pomoc iných.

„Veľmi sa teším na pokračovanie projektu Rádio Slovensko Slovensku, a to zvlášť po mimoriadnom úspechu z uplynulých dvoch rokov. Podarilo sa nám vyzbierať už viac ako 80-tisíc eur, čo je obrovskou motiváciou pre náš tím pokračovať a pomôcť tak mnohým ďalším ľuďom s ťažkým životným osudom," povedala redaktorka Kovácsová, ktorá na svojej ceste navštívi vybraných respondentov. „Verím, že opäť sa ku mne po ceste pripoja ďalší cyklisti, ktorí podporia aktivitu niekoľkými kilometrami a podarí sa nám vyzbierať krásnu sumu na podporu tých, ktorí to najviac potrebujú," dodáva odhodlane.

Tento rok budú môcť poslucháči pomôcť dvadsiatim príbehom z vysielania Rádia Slovensko darcovskou SMS správou v tvare  „DMS LUDIALUDOM“, ktorú zašlú na číslo 877. Cena SMS je 2 eura.

Príbehy a výzvy spoznajú poslucháči na vlnách Rádia Slovensko pravidelne od pondelka do piatka v relácii Dobré ráno, Slovensko! a následne počas celého dňa v krátkych reportážnych vstupoch. Novinky z projektu Rádio Slovensko Slovensku budú dostupné aj na stránke Rádio Slovensko na Facebook-u a na webe www.radioslovensko.sk.

Marianna Kovácsová na svojej cyklotrase prejde celým Slovenskom od východu na západ. Vo všetkých mestách spoznajú poslucháči cez jej vstupy vo vysielaní Rádia Slovensko ľudí či organizácie, ktoré potrebujú pomoc, ale aj ich bližších a vzdialenejších príbuzných a spolupracovníkov, ktorí im osudy a potreby žiadateľov o pomoc priblížia.

„Náš tím vyráža k 15 príbehom, ktoré potrebujú pomoc. Budeme tam a verím, že v spolupráci s našimi poslucháčmi naplníme očakávania tých, ktorí pomôcť potrebujú a ktorým prinesieme nádej na lepší život," povedal Milan Urbaník, manažér marketingu programových služieb Slovenského rozhlasu, ktorý pri projekte stojí od jeho začiatku. Počas trvania projektu sa v uplynulých dvoch rokoch poslucháčom podarilo prispieť vybraným ľuďom a organizáciou čiastkou až 82 260 eur.