Markíza zverejnila podrobnosti o novom projekte Zlatice Švajdovej Puškárovej

Markíza zverejnila podrobnosti o novom projekte Zlatice Švajdovej Puškárovej Foto Markíza

V čase, keď veľká časť redaktorov Markízy podpisovala výhrady voči vedeniu televízie, Zlatica Švajdová Puškárová sa od kritiky iniciatívne dištancovala a zároveň zverejnila správu, že pre televíziu pripravuje vlastný projekt.

Aktuálne Markíza zverejnila o projekte podrobnosti. Nový autorský seriál Zlatice Švajdovej Puškárovej sa čoskoro stane pravidelnou súčasťou sobotných vydaní hlavnej spravodajskej relácie Televízne noviny, oznámila televízia v tlačovej správe. Pôjde o pravidelnú reportážnu sériu s názvom „Zlaté talenty so Zlaticou“, v rámci ktorej bude novinárka "cestovať po celom Slovensku a predstavovať divákom a diváčkam talentovaných ľudí, ktorí si zaslúžia mediálnu pozornosť".

Odporúčame aj: Švajdová Puškárová dala vedieť, že ona sa za Kovačiča bojovať nechystá

„Zobrala som kameru, mikrofón do ruky a hľadám inú tvár Slovenska. Budem netradičnou formou vyhľadávať mladé, šikovné, častokrát až svetové talenty, ktoré sú napriek skvelým úspechom spoločensky neviditeľné. Chcem tak prispieť k tomu, aby sa upriamila pozornosť na talenty, ktoré svojimi schopnosťami inšpirujú a motivujú nielen svoju generáciu, ale celú spoločnosť. Vidím príležitosť práve v tomto kritickom období prirodzene vyvolať hrdosť a nie nenávisť,“ cituje televízia moderátorku.

„Veľmi nás teší, že sa Zlatica vracia na obrazovky TV Markíza a že bude môcť v Televíznych novinách opäť preukázať svoj nesporný novinársky talent. Keďže sa chce plne venovať svojmu autorskému seriálu, nateraz sa s ňou diváci a diváčky nebudú stretávať v pozícii moderátorky hlavnej spravodajskej relácie. Naďalej s ňou však počítame aj pri moderovaní mimoriadnych relácií pri príležitosti významných slovenských i svetových udalostí,“ povedal Michal Kratochvíl, riaditeľ Centra spravodajstva a publicistiky TV Markíza.

Švajdová Puškárová sa na obrazovky vrátila po štvormesačnej prestávke v piatok 14. júna pri rozhovore so Zuzanou Čaputovou.