Novým generálnym riaditeľom Markízy sa stal niekdajší redaktor spravodajstva (FOTO)

Novým generálnym riaditeľom Markízy sa stal niekdajší redaktor spravodajstva (FOTO) Peter Gažík ako redaktor Markízy FOTO: Archív P.G.

Skupina Markíza má od 1. septembra 2023 nového generálneho riaditeľa, funkcie sa ujal Peter Gažík, ktorý sa do Markízy vracia po 17-tich rokoch, kde začínal svoju kariéru ako redaktor zahraničného spravodajstva.

Do funkcie generálneho riaditeľa a konateľa skupiny Markíza nastúpil od 1. septembra 2023 manažér Peter Gažík, niekdajší šéf O2. Po desiatich rokoch tak vystriedal Matthiasa Setteleho, ktorý sa rozhodol venovať novým kariérnym výzvam.

Zmenu na riadiacej pozícii televízia avizovala už pred niekoľkými týždňami, keď oznámila, že Settele ostane aj po niekoľkých týždňoch po nástupe nového generálneho riaditeľa v televízii ako konateľ, aby sa zachovala kontinuita. Po svojom odchode z Markízy zostane členom redakčnej rady CME, vlastníka televízie.
Foto: Markíza

„V Markíze som začínal svoju kariéru ako redaktor zahraničného spravodajstva, prirástla mi k srdcu a som veľmi rád, že sa do nej teraz po 17-tich rokoch vraciam. Za ten čas prešla Markíza neuveriteľný kus cesty, je dlhoročným nespochybniteľným trhovým lídrom, ktorý určuje trendy a prináša programy tej najvyššej kvality. Teším sa, ako na tieto úspechy spolu s celým tímom nadviažeme, ale tiež na všetky nové výzvy a príležitosti, ktoré nás aj vďaka nástupu nových digitálnych technológií čakajú,“ povedal Peter Gažík, nastupujúci generálny riaditeľ skupiny Markíza.


V prvých týždňoch svojho pôsobenia sa bude Peter Gažík najmä zoznamovať so všetkými zložkami televízie a s kolegyňami a kolegami, ktorí dávajú Markíze obsah a tvár, oznámila televízia v tlačovej správe. „Chcel by som ešte viac posilniť imidž Markízy ako špičkovej rodinnej televízie, ktorá ponúka pestrý programový mix pre každého, vrátane profesionálneho a nestranného spravodajstva. Tiež budeme pokračovať v intenzívnom obsahovom aj technologickom rozvoji streamovacej služby Voyo, čoraz dôležitejšieho piliera nášho podnikania,“ načrtáva svoje prvé plány.

Peter Gažík má niekoľkoročné topmanažérske skúsenosti, naposledy pôsobil ako generálny riaditeľ telekomunikačného operátora Yettel Hungary, túto funkciu zastával od januára 2021. Predtým šesť rokov viedol telekomunikačného operátora O2 Slovakia ako jeho generálny riaditeľ. Narodil sa v Bratislave, študoval lingvistiku a politológiu na Univerzite Komenského v Bratislave a na London School of Economics. Svoju kariéru začínal v rokoch 2004 až 2006 ako redaktor zahraničného spravodajstva v TV Markíza. V rokoch 2011 až 2014 pôsobil v spoločnosti O2 Slovakia na pozícii Public Affairs Director a následne od júna 2015 do decembra 2020 ako jej generálny riaditeľ. Naposledy od januára 2021 do augusta 2023 viedol ako generálny riaditeľ telekomunikačného operátora Yettel Hungary. Počnúc septembrom 2023 sa stal generálnym riaditeľom a konateľom skupiny Markíza.