JOJ bude mať nový seriál Záchranári. Prinášame podrobnosti (VIDEO) Foto: JOJ

JOJ bude mať nový seriál Záchranári. Prinášame podrobnosti (VIDEO)

06.01.2019 10:08 | TV | mk

Jednou z noviniek, ktorú prináša televízia JOJ v novej televíznej sezóne na obrazovku je seriál Záchranári.


Seriál je inšpirovaný životom, konkrétne skutočnými prípadmi a zásahmi záchranárov. Začína v nedeľu 6. januára o 17:25 pilotným dielom. Následne ho bude JOJ vysielať ako denný seriál v rovnakom čase.
"Divákov čaká množstvo napätia a dramatických situácií, v ktorých často pôjde doslova o život. V každom z príbehov sú hlavnými aktérmi záchranári, ktorí sa snažia postihnutému pohotovo poskytnúť odbornú pomoc. Ide pritom o situácie, ktoré sa môžu stať každému z nás,“ píše televízia JOJ. 
V každom diele je obsiahnutých hneď viacero príbehov. Autormi scenárov sú Valéria Schulzova a Roman Olekšák, ktorý stoja aj seriálmi ako Za sklom alebo Dr. Ludsky.  

Záchranárov stvárnia viacerí herci, ako napríklad česká herečka Ivana Wojtylová, komárňanská herečka Szilvia Kiss, Renáta Ryníková alebo Mária Breinerová. V seriáli sa objaví aj Martin Chynoranský, Karol Csino a Emil Leeger. Akcie záchranárov vychádzajú z vopred napísaného scenára, ktorý sa inšpiroval realitou.

„Všetci herci i scenáristi absolvovali odborné školenie u lekárov a skutočných záchranárov, aby boli ich výkony čo najhodnovernejšie. Navyše sa počas nakrúcania na pľaci vždy nachádzala odborná pomoc, ktorá dohliadala na správny priebeh,“ píše JOJ.

pošli na vybrali.sme.sk


Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

1. Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

Horúce leto schladia rekordne nízke úroky. Najväčšia slovenská banka razantne znižuje sadzby hypoték, počas letnej akcie môžu klienti získať úver už od 0,89 % ročne. Sadzba platí pri ročnej aj trojročnej fixácii. Bývanie so Slovenskou sporiteľňou je dnes historicky najlacnejšie. Vďaka inováciám sporiteľne vám na vybavenie úveru môže stačiť len jedna návšteva pobočky.

Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

2. Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

Islamistické hnutie Taliban dnes varovalo afganské médiá, že ich novinári budú terčom útokov, ak neprestanú vysielať "vládnu propagandu namierenú proti povstalcom".

Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

3. Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

Novou hovorkyňou a manažérkou pre komunikáciu a spoločenskú zodpovednosť spoločnosti Microsoft v SR a ČR je od 1. júna 2019 Miroslava Aleksieva.

Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

4. Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize. ČTK to dnes sdělila Česká televize.

Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

5. Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

Už štyri dni sa šíri správa o tom, že na Draždiaku v Petržalke sa kúpali 10 migranti v spodnom prádle, ktorí „pokukovali po našich dievčencoch.“

Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

6. Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

Minulý týždeň v RTVS nečakane skončil jeden z hlavných a dlhoročných redaktorov Jaroslav Barborák.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

7. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

8. V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

V RTVS sa dnes nečakane dozvedel o svojom konci jeden z najskúsenejších redaktorov a moderátorov rozhlasového spravodajstva Jaroslav Barborák.

Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

9. Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

Úrad vlády zverejnil video, v ktorom traja redaktori verejnoprávnych médií chvália podmienky pre novinárov na Úrade vlády. Ukázalo sa, že Úrad vlády "nepekné veci" vystrihol.

Poľský vicepremiér sľubuje návrat médií do poľských rúk

10. Poľský vicepremiér sľubuje návrat médií do poľských rúk

Poľskej vládnucej strane Právo a spravodlivosť (PiS) pripadne podľa vicepremiéra Jaroslawa Gowino v prípade volebného víťazstva úloha vrátiť médiá pôsobiace v jeho krajine do poľských rúk. Informoval o tom internetový portál Onet.pl. Gowin je presvedčený o tom, že zahraniční majitelia médií budú vždy reprezentovať záujmy tej krajiny, odkiaľ pochádzajú.

Najčítanejšie