Fico mal mať Duel Špeciál u Jaromíra Soukupa v TV Barrandov, nakoniec nebol Reprofoto TV Barrandov

Fico mal mať Duel Špeciál u Jaromíra Soukupa v TV Barrandov, nakoniec nebol

13.12.2018 19:11 | TV | mk

Predseda Smeru Robert Fico mal byť dnes večer hosťom kontroverzného moderátora Jaromíra Soukupa v TV Barrandov v jeho relácii Duel Špeciál.

 

Soukup je majiteľom a moderátorom českej TV Barrandov, z ktorej za pár rokov urobil vlastný kabaret.

Televízia avizovala duel s Ficom pred niekoľkými dňami. Avizoval ho Soukup aj špeciálnym videom: "Duel s bývalým slovenským premiérom, ktorý TV Barrandov odvysiela tento štvrtok, bude nielen o československých vzťahoch a Vyšehradskej štvorke," avizoval Soukup.

Avizo bez vysvetlenia zmizlo z facebooku a aj zo štvrtkového programu televízie. Namiesto neho má Soukup v svojej relácii s názvom Duel Špeciál ako hosťa Jaroslava Kuberu, predsedu senátu parlamentu ČR.

Jaromír Soukup v reláciách neskrýva obdiv k Milošovi Zemanovi, naopak nenávidí napríklad ČT. Viacerí politici odmietajú k nemu pre jeho neobjektívnosť a neprofesionalitu do relácie chodiť.

Naposledy napríklad český politik Miroslav Kalousek. „Dostal som pozvanie do "Duelu Jaromíra Soukupa" na štvrtok. Zdvorilo som odmietol s odôvodnením, že nechodím do relácií, kde osoba vydávajúca sa za moderátora sprosto a lživo ohovára neprítomných. Nechcem svojou účasťou legitimizovať propagandu, ktorá s novinárčinou nemá nič spoločné,“ povedal predseda poslaneckého klubu TOP 09.

"Som profesionálny politik a chodím, kam ma pozvú, nevyberám si. Pôjdem pokojne aj do TV Barrandov, ak poskytnú profesionálneho moderátora. Nemožno ale po niekom s IQ vyšším ako 80 spravodlivo požadovať, aby pokladal pána Soukupa za moderátora, "dodal Kalousek.

Odporúčame aj: Fico sa prezliekol za Mikuláša, rozdával alkohol a cigary (VIDEO)

V súčasnosti má Soukup vo vlastnej televízii až deväť vlastných relácií veľmi pochybnej kvality, kde je na prvom mieste egocentrizmus moderátora, ktorý je na smiech televíznym a novinárskym odborníkom.

Porušovaním objektivity jeho spravodajských relácií sa zaoberá česká licenčná rada.

pošli na vybrali.sme.sk


Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

1. Slovenská sporiteľňa zlacňuje hypotéky na rekordných 0,89 %

Horúce leto schladia rekordne nízke úroky. Najväčšia slovenská banka razantne znižuje sadzby hypoték, počas letnej akcie môžu klienti získať úver už od 0,89 % ročne. Sadzba platí pri ročnej aj trojročnej fixácii. Bývanie so Slovenskou sporiteľňou je dnes historicky najlacnejšie. Vďaka inováciám sporiteľne vám na vybavenie úveru môže stačiť len jedna návšteva pobočky.

Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

2. Taliban hrozí afganským médiám, že novinári budú terčom útokov

Islamistické hnutie Taliban dnes varovalo afganské médiá, že ich novinári budú terčom útokov, ak neprestanú vysielať "vládnu propagandu namierenú proti povstalcom".

Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

3. Slovenská a česká pobočka Microsoftu má novú hovorkyňu

Novou hovorkyňou a manažérkou pre komunikáciu a spoločenskú zodpovednosť spoločnosti Microsoft v SR a ČR je od 1. júna 2019 Miroslava Aleksieva.

Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

4. Vysielanie z nedeľnej demonštrácie na ČT videlo štvrť milióna ľudí (VIDEO)

Vysílání z nedělní demonstrace na pražské Letné vidělo na kanále ČT 24 v průměru 245.000 diváků starších 15 let. To je 12 procent z těch, co byli v tu dobu, tedy mezi 16:30 a 20:00 hodinou, u televize. ČTK to dnes sdělila Česká televize.

Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

5. Status o migrantoch pri jazere už rieši polícia ako podozrenie zo šírenia poplašnej správy

Už štyri dni sa šíri správa o tom, že na Draždiaku v Petržalke sa kúpali 10 migranti v spodnom prádle, ktorí „pokukovali po našich dievčencoch.“

Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

6. Za prepusteného redaktora v RTVS sa postavili jeho kolegovia

Minulý týždeň v RTVS nečakane skončil jeden z hlavných a dlhoročných redaktorov Jaroslav Barborák.

Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

7. Slováci majú čoraz väčší záujem o aktívnu dovolenku

Polovica Európanov je obézna. Tento priemer, žiaľ, nevylepšujú ani Slováci. Štatistiky však ukazujú, že máme záujem zmeniť svoj životný štýl – viac sa hýbeme a čoraz viac si vyberáme aktívny spôsob trávenia letnej dovolenky.

V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

8. V RTVS sú opäť čistky, dotkli sa skúseného redaktora a moderátora

V RTVS sa dnes nečakane dozvedel o svojom konci jeden z najskúsenejších redaktorov a moderátorov rozhlasového spravodajstva Jaroslav Barborák.

Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

9. Som spokojný, je tu o nás postarané, naozaj, hovoria redaktori RTVS a TASR v promovideu Úradu vlády (VIDEO)

Úrad vlády zverejnil video, v ktorom traja redaktori verejnoprávnych médií chvália podmienky pre novinárov na Úrade vlády. Ukázalo sa, že Úrad vlády "nepekné veci" vystrihol.

Poľský vicepremiér sľubuje návrat médií do poľských rúk

10. Poľský vicepremiér sľubuje návrat médií do poľských rúk

Poľskej vládnucej strane Právo a spravodlivosť (PiS) pripadne podľa vicepremiéra Jaroslawa Gowino v prípade volebného víťazstva úloha vrátiť médiá pôsobiace v jeho krajine do poľských rúk. Informoval o tom internetový portál Onet.pl. Gowin je presvedčený o tom, že zahraniční majitelia médií budú vždy reprezentovať záujmy tej krajiny, odkiaľ pochádzajú.

Najčítanejšie