SaS: Pellegrini pri zrušení RTVS potvrdil, že bude predĺženou rukou vlády

Prezident Slovenskej republiky Peter Pellegrini podpísaním zákona o STVR potvrdil, že bude predĺženou rukou vládnej koalície. Uviedla to strana Sloboda a Solidarita.

„Peter Pellegrini mal na úvod svojho pôsobenia jedinečnú šancu ukázať, že dodrží svoje sľuby a bude prezidentom všetkých. Bohužiaľ, potvrdilo sa, že sa nedokáže oprostiť od vládnej koalície a bude len jej predĺženou rukou v paláci. Napriek opakovaným varovaniam, nielen opozície, ale aj odbornej verejnosti či zamestnancov RTVS, Pellegrini podpísal účelové zrušenie tejto inštitúcie. Jediným cieľom vlády je urobiť z RTVS provládne a dezinformačné médium. K tomuto zámeru sa teraz prihlásil aj Peter Pellegrini. My sa však nevzdáme a v boji za verejnoprávnosť sa spolu s opozičnými kolegami obrátime v najbližších dňoch na Ústavný súd SR,“ povedal predseda SaS Branislav Gröhling.

Podľa tímlídra strany SaS pre kultúru Reného Paráka prezident Peter Pellegrini neprijateľne odignoroval, že zákon o STVR je v rozpore s európskym právom a porušuje ústavné práva. „Peter Pellegrini sľuboval, že sa dôsledne oboznámi so zmenami, ktoré prináša nový zákon. Boli to však len prázdne slová, pretože zrušenie RTVS podpísal bez akýchkoľvek zdôvodnení a vysvetlení verejnosti. Je to čierny deň pre verejnoprávnosť a slobodu slova na Slovensku,“ doplnil René Parák.