Erik Tomáš: Kto sa má báť nahrávky rozhovoru Kočnera s Trnkom?

09.01.2019 12:24 | Stručne | Erik Tomáš (Smer-SD)

Poslanec Smeru a dlhoročný mediálny poradca Roberta Fica Erik Tomáš sa na facebooku vyjadril k nahrávke Kočnera s Trnkom:

 

"KTO SA MÁ BÁŤ NAHRÁVKY ROZHOVORU KOČNERA S TRNKOM?

Média priniesli neoficiálnu informáciu, že polícia má v rukách ďalšiu nahrávku z trezoru trestne stíhaného podnikateľa Mariána Kočnera. Má byť na nej zachytený jeho rozhovor s bývalým generálnym prokurátorom Dobroslavom Trnkom. Okrem iného vraj Kočner Trnkovi vysvetľuje akým spôsobom a ktorých poslancov parlamentu korumpoval aby zabezpečil jeho opätovné zvolenie do funkcie. Z médií sme sa už ale nedozvedeli kontext a tak si ho pripomeňme. V rokoch 2010 a 2011 sa odohrala z viacerých dôvodov škandalózna voľba generálneho prokurátora. Vtedajšia premiérka Iveta Radičová pohrozila demisiou ak by bol zvolený Dobroslav Trnka. Napriek tomu sa našlo minimálne 6 poslancov úradujúcej pravicovej koalície, ktorí mu v tajnej voľbe dali svoj hlas. Už vtedy sa špekulovalo, že za to vzali úplatok, pričom vo vzduchu lietali horibilné sumy. Takže možno sa z aktuálnej nahrávky verejnosť konečne dozvie konkrétne mená. Jedno je však isté už teraz - ak sa má niekto tejto nahrávky báť tak sú to predovšetkým pravicoví politici, vrátane tých zo súčasnej opozície."

pošli na vybrali.sme.sk


Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

1. Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa už v prvej televíznej debate po sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta vymedzil voči právničke Zuzane Čaputovej, s ktorou bude 30. marca súperiť o hlasy voličov v druhom kole volieb.

V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

2. V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

V nedeľu ráno pokračujú televízie ale aj vieceré spravodajské médiá so špeciálnym vysielaním k prezidentským voľbám.

Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

3. Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

Dnes, v deň volieb, denník SME na titulnej strane tlačeného vydania uverejnil ilustračný volebný lístok, ktorý sa nezhodoval s originálnym volebným lístkom.

Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

4. Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

Francúzska módna značka Louis Vuitton stiahne zo svojej letnej pánskej kolekcie všetky modely, ktoré mali byť poctou zosnulému popovému spevákovi Michaelovi Jacsonovi.

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

5. Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára Tomasza Surdela, ktorý udalosti v juhoamerickej krajine monitoruje pre denník Gazeta Wyborcza.

Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

6. Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

Spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete musia dôraznejšie odstraňovať príspevky, ktoré šíria radikálne a násilnícke myšlienky.

Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

7. Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

 Anticenu Bludný balvan, kterou za matení veřejnosti a pavědu uděluje Český klub skeptiků Sisyfos, získali za loňský rok politici.

Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

8. Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

Prezidentské voľby sú jednou z hlavných politických udalostí roka. Televízie, rádiá ale aj spravodajské weby chystajú špeciálne spravodajstvo a volebné štúdiá.

Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

9. Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

V stredu večer pár hodín pred začiatkom moratória pred prezidentskými voľbami vystúpil premiér Peter Pellegrini v RTVS s mimoriadnym prejavom.

Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

10. Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák dnes odmietol informácie, že zhruba mesiac pred minuloročnou vraždou novinára Jána Kuciaka mu kontroverzný podnikateľ Marian Kočner písal o príprave likvidácie nemenovanej osoby. Kočnera polícia obvinila z objednania Kuciakovej vraždy, už skôr boli v kauze obvinené iné štyri osoby.

Najčítanejšie