Egyptská speváčka má problémy kvôli urážke štátu

09.01.2019 09:34 | Stručne | ČTK

Egyptská speváčka Sirin Abdal Vahábová má znovu problémy so zákonom. Podľa sťažnosti jedného z právnikov sa dopustila urážky štátu pri svojom novoročnom koncerte. Už vlani bola odsúdená do väzenia a k pokute za to, že varovala fanúšika pred pitím vody z Nílu, čím údajne naznačila, že je veľtok špinavý. Tentoraz žena, známa v celom arabskom svete, podľa egyptského tlače vyhlásila, že si ju Egypt nezaslúži.

Server denníka Al-Ahram napísal, že právnik Samir Sabrí, známy výpadmi proti celebritám, vyhlásil, že sa Abdal Vahábová dopustila urážky štátu. "Keby len vedela, že je najsmiešnejšia z nemravných, neurazila by veľký Egypt," tvrdí Sabrí.

Bol to práve on, kto poslal v decembri sťažnosť na herečku Ranja Júsifovú za to, že sa na káhirskom filmovom festivale objavila v priesvitných šatách. Bola obvinená zo zhýralosti a ak bude usvedčená, môže dostať až päťročný trest väzenia.

Abdal Vahábová tvrdí, že jej slová sú vytrhnuté z kontextu a že ich vyslovila, keď vtipkovala o technických problémoch pri koncerte. "Chcela som o tom zažartovať, aby sa ľudia cítili lepšie. Nedovolím nikomu naznačovať, že nemám rada svoju krajinu. Nie som nahnevaná, som rada, že sa to ku mne donieslo, pretože si uvedomujem, že niekedy som na miestach, kde určité žarty nemôžem hovoriť,“ oznámila speváčka v televízii MBC.

pošli na vybrali.sme.sk


Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

1. Šefčovič sa už v prvej televíznej debate vymedzil voči Čaputovej (VIDEO)

Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič sa už v prvej televíznej debate po sobotňajšom prvom kole volieb prezidenta vymedzil voči právničke Zuzane Čaputovej, s ktorou bude 30. marca súperiť o hlasy voličov v druhom kole volieb.

V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

2. V nedeľu budú viaceré televízne diskusie s dvomi úspešnými kandidátmi

V nedeľu ráno pokračujú televízie ale aj vieceré spravodajské médiá so špeciálnym vysielaním k prezidentským voľbám.

Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

3. Denník SME musel vysvetľovať, prečo mal na titulke chybný volebný lístok

Dnes, v deň volieb, denník SME na titulnej strane tlačeného vydania uverejnil ilustračný volebný lístok, ktorý sa nezhodoval s originálnym volebným lístkom.

Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

4. Louis Vuitton sťahuje letné modely pripomínajúce Michaela Jacksona (VIDEO)

Francúzska módna značka Louis Vuitton stiahne zo svojej letnej pánskej kolekcie všetky modely, ktoré mali byť poctou zosnulému popovému spevákovi Michaelovi Jacsonovi.

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

5. Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára

Venezuelská polícia brutálne zbila poľského novinára Tomasza Surdela, ktorý udalosti v juhoamerickej krajine monitoruje pre denník Gazeta Wyborcza.

Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

6. Minister vyzýva sociálne siete, aby dôraznejšie mazali radikálne príspevky

Spoločnosti prevádzkujúce sociálne siete musia dôraznejšie odstraňovať príspevky, ktoré šíria radikálne a násilnícke myšlienky.

Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

7. Anticenu Bludný balvan dostala pätica politikov na čele s Babišom

 Anticenu Bludný balvan, kterou za matení veřejnosti a pavědu uděluje Český klub skeptiků Sisyfos, získali za loňský rok politici.

Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

8. Médiá chystajú počas volebnej noci špeciálne vysielanie, prinášame prehľad

Prezidentské voľby sú jednou z hlavných politických udalostí roka. Televízie, rádiá ale aj spravodajské weby chystajú špeciálne spravodajstvo a volebné štúdiá.

Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

9. Pellegrini tvrdí, že svojim mimoriadnym vystúpením neporušil zákon

V stredu večer pár hodín pred začiatkom moratória pred prezidentskými voľbami vystúpil premiér Peter Pellegrini v RTVS s mimoriadnym prejavom.

Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

10. Spolumajiteľ Penty poprel komunikáciu s Kočnerom o príprave vraždy

Spolumajiteľ finančnej skupiny Penta Jaroslav Haščák dnes odmietol informácie, že zhruba mesiac pred minuloročnou vraždou novinára Jána Kuciaka mu kontroverzný podnikateľ Marian Kočner písal o príprave likvidácie nemenovanej osoby. Kočnera polícia obvinila z objednania Kuciakovej vraždy, už skôr boli v kauze obvinené iné štyri osoby.

Najčítanejšie