Čo všetko zmenila pandémia? Naučili sme sa pracovať z domu a konať zodpovedne Foto: Orange

Čo všetko zmenila pandémia? Naučili sme sa pracovať z domu a konať zodpovedne

07.07.2020 23:12 | Internet | PR

Deň za dňom sa naše životy postupne vracajú do normálu. Tak ako iné krajiny, aj Slovensko sa ocitlo v situácii, akú sme doposiaľ ešte nezažili. Kvôli pandémii koronavírusu sa naše životy zmenili od základov a všetci sme boli prinútení zostať doma. Z bezpečia našich domovov sme sa naučili pracovať, vzdelávať, ale sa aj zabávať. Pomocnú ruku podala aj spoločnosť Orange, ktorá ponúkla množstvo bezplatných benefitov, vďaka ktorým sme túto situáciu dokázali zvládať čo najjednoduchšie.

Začiatkom marca sme dostali stopku takmer na všetko. Cestu do práce, plánovanie dovoleniek a kávičky s priateľmi sme vymenili za aktivity v našich domovoch. V tejto neštandardnej situácii sme však v sebe objavili aj solidárnosť a empatiu. Na to zareagoval aj líder v poskytovaní komplexných telekomunikačných služieb Orange. Jeho spoločensky zodpovedný prístup, ktorý dlhodobo presadzuje, sa prejavil vo veľmi rýchlom zavedení viacerých dôležitých opatrení, ktoré aj naďalej pomáhajú a výrazne uľahčujú zákazníkom čas strávený doma a zabezpečujú im možnosť komunikovať.

Porcia bezplatných dát pre rodičov, ale aj študentov
Brány všetkých škôl a škôlok ostali na dlhú dobu zatvorené a výučba našich ratolestí sa presunula do detských izieb. To by pred pár rokmi fungovať nemohlo. Aj dnes sa však nájdu rodiny, ktoré doma trápi problém s nedostatočným pripojením. Ak ste zákazníkom Orangeu, stále môžete využiť benefit v podobe 10 GB dát zadarmo. Stačí zaslať SMS v tvare DATA na číslo 317 a v pripojení na internet, domácom vzdelávaní, či práci vás už nebude nič brzdiť.

Naučme sa s deťmi používať internet bezpečne
Do online prostredia sa v posledných týždňoch presunuli aj tí najmenší a práca s mobilom, tabletom či počítačom sa pre nich stala dennou rutinou. O to dôležitejšie je, aby sme deti naučili tieto technológie využívať zodpovedne a bezpečne. Užitočné rady a informácie ponúka stránka programu www.detinanete.sk, ktorý operátor realizuje v spolupráci s detskou psychologičkou Máriou Tóthovou Šimčákovou.

Foto: Orange

Stretnutia s priateľmi sme vymenili za videohovory
S postupným uvoľňovaním opatrení si začíname užívať letné terasy. Mnoho ľudí sa však kvôli obavám z nákazy stále nemôže stretnúť so svojimi najbližšími. Kontakt s nimi im uľahčuje neobmedzená ponuka SMS a MMS správ a tiež Nonstop dátový balík Čet. Vďaka nemu môžete využívať obľúbené služby ako Whatsapp, Messenger, Skype alebo Viber bez toho, aby ste míňali svoje vlastné predplatené dáta. Pre aktiváciu tohto benefitu nemusíte nikam chodiť, stačí ak pošlete SMS v tvare CET na číslo 716. V prípade, že chcete využívať neobmedzené SMS/MMS, aktivujete ich správou v tvare SMS na čísle 316.

Športom žijeme aj naďalej
Aj keď veľké športové akcie sú naďalej zrušené alebo pozastavené, Orange umožňuje sledovať zaujímavé športové podujatia z pohodlia domova. Na stanici Orange Sport si športoví nadšenci môžu vychutnať reprízy futbalových zápasov Ligy majstrov UEFA či súboj najlepších futbalistov planéty v 30-dielnom dokumente National Icons. Pre tých, ktorí chcú zostať fit, je v ponuke pravidelné domáce cvičenie s majsterkou sveta v aerobiku Veronikou Šindelářovou. Orange priniesol aj absolútnu novinku v podobe televíznych prenosov e-športových zápasov.

Orange TV ponúka ďalšie bezplatné stanice
Do portfólia televíznych programov Orange TV na optike, cez satelit aj cez internet pribudli programy aj pre tých, ktorí by teraz najradšej cestovali a spoznávali čaro exotických krajín. Milovníci prírody si môžu do 31. mája zdarma vychutnať sledovanie staníc ako Love Nature HD, Animal Planet HD, Discovery Turbo Extra HD, Discovery Showcase HD, Discovery Science HD či E! HD. Do 16. júna majú zasa všetci zákazníci k dispozícii obľúbený Discovery Channel. Foto: Orange

Štedrá pomoc v boji s pandémiou
Mimoriadna situácia nie je cudzia ani mimovládnym organizáciám či zdravotníckym zariadeniam. Nadácia Orange preto v polovici marca zriadila Fond pomoci. Jeho cieľom je podporiť organizácie, ktoré pomáhajú v časoch epidémie koronavírusu a zmierňovať dôsledky mimoriadnej situácie. V prvej fáze sa vyčlenila suma 100 000 eur pre takmer 180 000 klientov. Nadácia následne navýšila Fond o ďalších 100 000 eur.

Pomoc prichádza aj od zamestnancov Orangeu
Orange v tejto situácii zriadil Zamestnanecký fond pomoci. Celkovo sa vyzbierala suma 8 712 eur, ktorá sa použije na ochranu ľudí, prevenciu, zamedzeniu ďalšieho šírenia nákazy a eliminácie dôsledkov ohrozujúcich sociálne a ekonomické istoty. Spoločne tak zamestnanci Orangeu pomohli ďalším takmer 6 000 jednotlivcom. Viac informácií nájdete na www.nadaciaorange.sk.

Bezplatná krízová linka pomoci
Súčasná situácia sa nepodpíše len na našej ekonomickej, ale aj duševnej stránke. U každého z nás sa striedajú tie lepšie, ale aj horšie momenty, o to viac, ak sa ocitneme v situácii, s akou sme sa predtým nestretli. Na Slovensku sa lieči na psychiatrické diagnózy až 350 000 ľudí a ďalších 750 000 ľudí s príznakmi je bez liečby. Práve pre túto vzorku ľudí môže byť dlhodobá izolácia, ale aj následný návrat do bežného života, mimoriadne rizikový. Nadácia Orange a Orange sa preto rozhodli podporiť Krízovú linku pomoci, o ktorej viac informácií nájdete na www.krizovalinkapomoci.sk. V prípade potreby môžete využiť bezplatnú nonstop linku na čísle 0800 500 333.

Spolu a zodpovedne na jednom mieste
Benefity pre zákazníkov, ktoré im umožnia zostať v spojení s blízkymi, odporúčania a tipy na zodpovednosť aj vo využívaní telekomunikačnej siete a všetky opatrenia a formy pomoci Orangeu a Nadácie Orange v súvislosti s aktuálnou situáciou nájdete na www.orange.sk/spoluazodpovedne.O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 poľudštilo svoju zákaznícku linku. Od prvého momentu sa s vami bude rozprávať zamestnanec linky a nie automat (VIDEO)

O2 sa rozhodlo radikálne zmeniť zážitok, s akým sa zákazník najčastejšie stretáva pri volaní na zákaznícke linky. Preto v týchto dňoch pristúpilo k vypnutiu prednahratých hlášok, ktoré slúžili na navigovanie zákazníka a prináša priame spojenie so zamestnancom zákazníckej linky  už od začiatku hovoru. Zákazník tak po novom nebude musieť počúvať vopred nahraté dlhé zoznamy možností ani zadávať žiadne čísla v menu, ale hneď po vytočení čísla 949 je privítaný a spojený s najbližším voľným asistentom.

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

Začal proces, v ktorom herec Depp žaluje bulvárny denník

S čiernou šatkou zakrývajúcou ústa a nos dnes prišiel na súd v Londýne hrdina Pirátov z Karibiku a hollywoodsky herec Johnny Depp.

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka má novú kampaň s Petrou Polnišovou aj Evou Večerovou (VIDEO)

VÚB banka začiatkom júla spustila novú kampaň s názvom „Čo je v rodine to sa počíta“, ktorá sa odohráva v prostredí rodiny a susedov.

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

EÚ musí bojovať s nenávisťou na internete spoločne, povedala podpredsedníčka EK

Európska únia potrebuje záväzné spoločné pravidlá, ktoré by prinútili internetové sociálne siete aktívne bojovať proti nenávistným prejavom a zároveň rešpektovať slobodu prejavu.

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Špeciálna verzia festivalu – Nádych s Atmosférou – bude a až trikrát

Výnimočné situácie si žiadajú výnimočné riešenia. Preto sa organizátori festivalu Atmosféra, ktorý sa koná v prekrásnom prostredí viníc neďaleko Hontianskych Nemiec, rozhodli priniesť festival k návštevníkom aj tento rok – avšak v komornejšej verzii s dôrazom na bezpečnosť. Miniséria podujatí Nádych s Atmosférou ovládne atmosférickú lúku v auguste 2020 dokonca trikrát!

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

RTVS prinesie seriálový hit Babylon Berlín (VIDEO)

Od pondelka 6. júla sa na obrazovky RTVS vráti populárny výpravný seriálový hit z dielne HBO - Babylon Berlín. RTVS odvysiela vždy dva diely za sebou každý pondelok o 22:00 na Dvojke.

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Kníhkupecká sieť Panta Rhei má nového šéfa

Od 1. júla 2020 došlo k zmene vo vedení v spoločnosti Panta Rhei.

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

Automatické hlášky nahradili asistenti a asistentky, ohlasuje O2 v reklame (VIDEO)

O2 sa rozhodla zmeniť komunikáciu so zákazníkmi.

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán nevylúčil, že za požiarom v Natanze bol kybernetický útok

Irán podnikne odvetu proti ktorejkoľvek krajine, ktorá spácha kybernetický útok na jeho jadrové zariadenia. Po štvrtkovom požiari v blízkosti továrne na obohacovanie uránu v Natanze to vyhlásil šéf iránskej civilnej obrany.

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Bývalý redaktor Trendu sa vyjadruje za ministerstvo školstva

Tomáš Nejedlý, ktorý patril medzi skupinu redaktorov, s ktorými vydavateľstvo News and Media Holding počas pandémie koronavírusu ukončilo spoluprácu, už pracuje na ministerstve školstva.

Najčítanejšie